متدهای لاغری

در جامعه امروزی بیشتر افراد از مشکل چاقی و افزایش وزن رنج می برند و به دنبال بهترین روش لاغری هستند. در گذشته شغل اکثر مردم دامداری، دامپروری و کشاورزی بوده و میزان تحرک روزانه آنها بالا بوده است . لذا اکثر مردم زندگی سالم داشته و از غذاهایی با میزان کالری پایین و بسیار مقوی استفاده می کردند . بنابراین کمتر کسی  را پیدا می کردید که اضافه وزن داشته باشد یا چاقی در آن نمایان شده باشد .

اما امروزه به دلیل تغییر شغل مردم از دامپروری، دامداری و کشاورزی به سمت شغل های اداری و پشت میز نشینی معمولا مردم از مشکل چاقی و افزایش وزن خود گله دارند. زیرا آنها در طول روز تحرک کافی نداشته و رژیم غذایی مناسبی را اتخاذ نمی کنند . رژیم های غذایی پر چرب در کنار عدم تحرک باعث چاقی و افزایش وزن افراد می شود . در این مقاله قصد داریم که به معرفی بهترین روش لاغری که به لاغری و تناسب اندام شما در زمان کوتاه کمک می‌کند اشاره کرده و شما را با این روشها بیشتر آشنا کنیم .

 

روشهای شگفت انگیز  ، تحت عنوان بهترین روش لاغری

پس از صبحانه تا می توانید آب بنوشید

یکی از شگفت انگیز ترین روشها تحت عنوان بهترین روش لاغری ، نوشیدن آب زیاد در طول روز است . مصرف انواع آبمیوه ها و آب پرتقال در طول صبحانه اشکالی ندارد. ولی پس از آن بایستی تا می توانید آب بنوشید . متاسفانه امروزه اکثر مردم به نوشیدن نوشابه ها روی آورده اند . نوشابه های قندی که میزان کالری زیادی را در طول روز برای بدن فراهم کرده و باعث افزایش وزن و چاقی فرد می شوند . در مقابل، این نوشابه‌ها اثر زیادی درسیری شما نداشته و فقط کالری دریافتی شما را افزایش می دهند . نوشیدن آب زیاد در طول روز باعث پر شدن شکم شده و بنابراین شما در طول روز کمتر غذا می خورید و مدت زمان بیشتری را سیر می مانید.

بهترین روش لاغری

بیشتر بخوانید: چای سبز برای لاغری

قبل از سیر شدن از غذا خوردن دست بکشید

یکی دیگر از مواردی که تحت عنوان بهترین روش لاغری شناخته شده است، این است که هنگامی که برای اولین بار حس کردید که شکمتان پر شده است به خوردن غذا ادامه ندهید و از غذا خوردن دست بکشید . این کار باعث می شود که میزان غذای روزانه شما کاهش یافته و کالری دریافتی روزانه شما کم شود.

کاهش زمان تماشای تلویزیون

بر اساس مطالعات انجام شده نشان داده شده است که آنهایی که در طول روز به میزان زیادی تلویزیون تماشا می‌کنند نسبت به آنهایی که میزان کمتری تلویزیون تماشا کرده و در طول روز به پیاده روی و برنامه های ورزشی دیگر می‌پردازند افزایش وزن بیشتری دارند . همچنین تماشای تلویزیون به مقدار زیاد در طول روز باعث می‌شود که شما در هنگام تماشا کردن این برنامه ها که قطعاً همه برنامه ها مورد علاقه شما نیستند، ناخودآگاه میل به خوردن انواع مواد غذایی پیدا کنید . لذا کاهش زمان تماشا کردن تلویزیون در طول روز می‌تواند به کاهش کالری دریافتی شما و همچنین کاهش وزن شما به عنوان بهترین روش لاغری کمک شایانی کند .

استفاده از رنگ آبی در محیط غذا خوردن

رنگ آبی از نظر روانی باعث کاهش اشتهای فرد در خوردن غذا می شود. آیا تا به حال به این موضوع توجه داشته اید که چرا در فست فودی ها و رستوران ها کمتر از رنگ آبی استفاده می شود ؟ به این دلیل در رستورانها و فست فودی ها از رنگ آبی استفاده نمی شود چون رنگ آبی اثر روانی روی انسان گذاشته و باعث می شود که اشتهای او سرکوب شده و کمتر غذا بخورد. در حالی که در این مراکز معمولاً از رنگ‌هایی مثل قرمز، زرد و نارنجی بیشتر استفاده می شود. این رنگ ها باعث افزایش اشتهای فرد می شود. بنابراین بهتر است در محلی که هر روز و یا بیشتر اوقات غذا می خورید به عنوان بهترین روش لاغری، از رنگ آبی استفاده کنید و با نگاه کردن به آن اشتهای خود را تقلیل دهید .

بیشتر بخوانید: چای لاغری 

غذا خوردن در مقابل آینه، به عنوان بهترین روش لاغری

خوردن وعده های غذایی در طول روز در مقابل آینه به شما کمک می کند که حجم غذای روزانه خود را به یک سوم و یا حتی کمتر کاهش دهید . در واقع وقتی شما به آینه نگاه می کنید و خود را درون آینه می بینید اهداف خود را به خاطر می آورید و به این موضوع می اندیشید که چه هدف هایی را دنبال می کنید . به عنوان مثال اگر قصد لاغر شدن و تناسب اندام دارید وقتی که در مقابل آینه می نشینید و غذا می خورید با فکر کردن به هدف خود غذای مصرفی خود را کاهش داده و به این ترتیب غذای مصرفیتان کاهش می یابد .

استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن، به عنوان بهترین روش لاغری

استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن می تواند به لاغری شما کمک شایانی کند . حتی به مدت ۱۰ دقیقه در روز استفاده از پله ها می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن شما به میزان ۴ کیلوگرم در سال شود، در صورتی که شما رژیم غذایی طبیعی داشته باشید . در حالی که در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب و استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن می توان این کاهش وزن را بیشتر کرده و سریعتر به تناسب اندام مورد نظر خود دست یافت .

بیشتر بخوانید: داروی گیاهی برای لاغری 

پیاده روی به مدت ۴۵ دقیقه در روز

تحقیقات در مورد پیاده روی برای لاغری در طول روز نشان داده‌اند که ۴۵ دقیقه پیاده روی در طول روز می تواند باعث سوزاندن ۳۰۰ کالری شود . مطالعات انجام شده حاکی از آن است که با ۳۰ دقیقه پیاده روی از افزایش وزن ممانعت به عمل می آید و ۱۵ دقیقه بعد از آن باعث چربی سوزی و کاهش چربی های بدن می شود  .

افزایش فاصله بین لقمه ها، به عنوان بهترین روش لاغری

یکی دیگر از انواع روش های لاغری، به عنوان بهترین روش لاغری، افزایش فاصله بین لقمه هاست. در حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد که مغز شما فرمان سیری بدهد. بنابراین هر چقدر شما فاصله لقمه هایی را که می خواهید بخورید افزایش دهید، تعداد لقمه هایی که میخورید کاهش می یابد و در مدت زمان معینی مقدار ماده غذایی کمتری را خورده اید و بنابراین می توانید به کاهش وزن خود کمک کنید . در طول این ۲۰ دقیقه هر چقدر سعی کنید که تعداد لقمه های کمتری را بخورید کاهش وزن بیشتری داشته و بنابراین به تناسب اندام خواهید رسید .

لینک های دانلود

مشخصات

نظرات

تمامی حقوق متعلق به جالبستان بوده است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
بازی انفجار سایت بت اسپات